Čaj He Shou Wu Dragon Herbs

Neohodnoceno
 

He Shou Wu  je jednou z nejoblíbenějších a nejváženějších tonizujících bylin asijského bylinkářství. He Shou Wu je upravený kořen Polygonum multiflorum, rostliny, která roste v horách centrální a jižní Číny. Společně s plody Goji sdílí čelní pozici mezi esencemi energie Jing. He Shou Wu je v čínském tonickém bylinkářství rozsáhle užívána k podpoře zdravého stárnutí, protože tonizuje funkce ledvin a jater, posiluje životní esenci Jing, vyživuje krev a zpevňuje svalstvo, šlachy a kosti.

Dostupnost Skladem (expedice 1-5 dní)
Můžeme doručit do
28.1.2021
Běžná cena 1 359 Kč
Ušetříte 10 Kč (–1 %)
1 349 Kč
   
Značka Dragon Herbs
Kategorie Bylinné čaje
 

He Shou Wu  je jednou z nejoblíbenějších a nejváženějších tonizujících bylin asijského bylinkářství. He Shou Wu je upravený kořen Polygonum multiflorum, rostliny, která roste v horách centrální a jižní Číny. Společně s plody Goji sdílí čelní pozici mezi esencemi energie Jing. He Shou Wu je v čínském tonickém bylinkářství rozsáhle užívána k podpoře zdravého stárnutí, protože tonizuje funkce ledvin a jater, posiluje životní esenci Jing, vyživuje krev a zpevňuje svalstvo, šlachy a kosti.

Historie používání 

Li Ao z dynastie Tang (618-907) napsal knihu, nazvanou „Legenda o He Shou Wu“, detailně dokumentující objevení této byliny.

He Shou Wu objevil Neng Si, jehož tělesná konstituce byla velmi chatrná, díky tomuto hendikepu se nikdy nebyl schopen oženit ani plodit děti. Ačkoliv holdoval silnému alkoholu, byl vášnivým stoupencem taoismu a často v horách napodoboval svého taoistického učitele.  

Jednoho dne upadl v lese do opilecké apatie a po probrání uviděl párek vinných rév vinoucích se do výšky téměř tří metrů. Pomyslel si, že vypadají, jako by se právě milovali, a tak ve svém rozmarném stavu vykopal kořen rostliny a donesl ji do chalupy. Nikdy ve vesnici tuto rostlinu neznal, až na ní upřel svůj zrak poustevník z hor a poradil mu, aby ji vyzkoušel. 

Neng Si souhlasil, namlel kořen na prášek a malé množství spolknul na prázdný žaludek. Začal pociťovat dosud nepoznanou vitalitu proudící v jeho žilách a po nedlouhé době si všimnul určitých nutkavých potřeb, které se u něj začaly vyvíjet. Brzy začal tento do té doby nešťastný muž něco pro něj velice cizího – neskutečnou mužnost, kterou jen stěží uměl kontrolovat. Během následujících několika měsíců velmi zesílil, pak dokonce zvojnásobil dávku. Během pár let jeho vlasy opět ztmavly a jeho vzhled opět nabral na mladistvosti. V příštích deseti letech dokonce počal několik synů a změnil si jméno na „Neng Si“, tedy „Ten, co dokáže zplodit potomka.“ 

Ačkoliv se bylina tímto proslavila jako protistárnoucí a obnovující plodnost, byla proslavena až císařem dynastie Ming Shi Zong (vládnul v letech 1521 – 1566), ten byl obdarován bylinnou formulí, zvanou "Vousy zkrášlující prášek sedmi pokladů". Zaznamenal s ní velký úspěch, když zplodil několik královských princů. Za úspěch podle svých slov vděčil právě této bylinné směsi. Tato směs, obsahující He Shou Wu jako halvní složku, se okamžitě stala velmi populární i mezi prostým lidem a z He Shou Wu samotné se od té doby stala tradiční součást domácností po celé Asii.     

Příběh Li Qing Yena

Příběh, který je velice rozšířený, vypráví o muži jménem Li Qing Yen, který se dle pověsti dožil věku 225 let. Veškeré důkazy nasvědčují tomu, že to není možné. Na příběh Li Qing Yena by tak mělo být nahlíženo pouze jako na legendu. V Asii lidé nicméně věří, že Li Qing Yen skutečně žil a dožil navíc úctyhodného věku (minimálně 100 let). 

Dle příbehu se Li Qing Yen narodil v hornaté jihovýchodní části Číny a ve věku jedenácti let utekl z domu společně se třemi poutníky, kteří se zabývali obchodem s bylinkami a společně cestovali Čínou, Tibetem a jihovýchodní Asií.

Jakmile Li Qing Yuen dospěl, stal se praktikujícím bylinkářem, který byl známý i pro své neuvěřitelně pevné zdraví a úžasnou vitalitu. Když mu bylo kolem padesáti, potkal velmi starého muže, který Li Qing Yuena dokázal i přes svůj pokročilý věk překonat v chůzi. To na mistra Li udělalo velký dojem, protože věřil, že svižná chůze je klíčem ke zdraví, dlouhověkosti i vnitřní síly. Snažil se tak vyzvědět tajemství starce. Bylo mu řečeno, že jakmile začne denně konzumovat „polévku“ z byliny zvané gou qi zi (ovoce lycium chinensis, známé jako plody Goji), nabyde brzy nové úrovně zdraví. Li Qing Yuen samozřejmě o Goji věděl, ale neužíval ji jako hlavní součást své denní bylinné životosprávy. Li Qing Yuen udělal přesně to, co mu starý mudrc poradil a začal od té doby pravidelně pojídat polévku z Goji. 

Byl uctíván a mnoho jeho žáků ho následovalo. Jednoho dne při cestě přes hory potkal taoistického poustevníka, který byl mnohem starší, než on sám. Li Qing Yuen byl natolik uchvácen taoistovou úrovní osvícení, že jej požádal, aby mu vyzradil svá tajemství. Taoista rozpoznal Liovu upřímnost a naučil jej dávná tajemství taoistické jógy a poradil mu, aby upravil svůj jídelníček a  pojídal denně He Shou Wu ve spojení se zázvorem. Lio pak změnil svoje stravování a zaměřil se předevevším na příjem bylinek.

Tato legenda je představením taoistické kultury, zahrnující pro nás nepředstavitelnou dlouhověkost. Je dávno známo, že taoisté vždy výrazně přežili všechny ostatní obyvatele Asie. Mnoho z nich se dožilo stovky. Taoistické umění dlouhověkost, známé jako „Cesta oslnivého zdraví,“ je jedno z nejcennějších dědictví Východu. Taoistické umění dlouhověkosti zahrnuje tonizující bylinkářství, qi gong, tai ji quan, taoistickou jógu, taoistické sexuální techniky i mnohá bojová umění.

 „Připravená“ versus „syrová“ He Shou Wu

Hlíza He Shou Wu musí být připravena, aby mohla být použita jako pravidelně poživatelná tonizující bylina. Hlízy jsou nakrájeny na plátky a jemně dušeny v polévce z černým fazolí (v poměru 10 částí He Shou Wu ku 1 části černých fazolí), dokud se polévka nevypaří. „Připravené“ kořeny jsou poté usušeny bez přidaných aditiv.

„Příprava“ eliminuje projímavý efekt, který může mít čerstvá a levnější He Shou Wu užívaná velmi  v čínském bylinkářství jako laxativum, a probouzí v ní tonizující efekt. Zpracování má také z úkol zvýšit terapeutickou účinnost a eliminovat toxiny. O He Shou Wu je známo, že podporuje makrofágy. 

Koncentrace: práškový extrakt He Shou Wu je připraven z hlíz Polygonum multiflorum nejvyšší možná kvality, rostoucích v těžko dostupných vysokých horách provincie Yunnan v Číně. Je zpracovávána technologií FITT™ při teplotě nižší než 42ºC.

Doporučené dávkování: 1 – 3 polévkové lžíce denně

Složení: připravený extrakt z kořene He Shou Wu

Použití: He Shou Wu může být užívána jako vyživující bylina po celý život. Často se jedá o primární bylinu programu podporujícím energii Jing

Podobné produkty

Hmotnost 0.05 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: