Almond cream made from peeled almonds - Natural 220g
Related products
Sušená rajčata v extra panenském olivovém oleji - The Pelikans 170g
Skladem (expedice 1-5 dní)
7,29 €
Organic
Dennree Walnut Nougat Cream 13% Nuts 400g Organic
Skladem (expedice 1-5 dní)
5,77 €
Organic
Gluten-free focaccia 220 g BIO SCHNITZER
Skladem (expedice 1-5 dní)
4,29 €
Nápoj z mandlí s vitamíny a kalciem - Intense Taste - VEGAN - OraSi 1000ml
Skladem (expedice 1-5 dní)
2,43 €
Loupaná rajčata s rajčatovou šťávou - Bassta 400g
Skladem (expedice 1-5 dní)
0,92 €
Product detailed description
The cream is intended for direct consumption. You can add it to porridge, pancakes, baking dough, granola and in RAW cuisine. It is suitable for preparing various sauces for savory and sweet dishes or salads.Nutritional values
| Energy value | 2544kJ/615kcal |
| Fats | 53.50g |
| of which saturated fatty acids | 4.08g |
| Carbohydrates | 4.00g |
| of which sugars | 3.80g |
| Fiber | |
| Protein | 24.60g |
| Salt | 0.01g |
Additional parameters
| Category: | Plant-based and organic foods |
|---|---|
| Weight: | 0.3 kg |
| EAN: | 8595617915929 |
Shiitake - sušené houby (Houževnatec jedlý) - PRB 50g
Skladem (expedice 1-5 dní)
3,93 €
Fruit dessert pineapple, apple, banana, mango with protein - 100 g bag DAY UP
Skladem (expedice 1-5 dní)
1,19 €
Organic
Fruit-flavored lollipops 100 pcs BIO GARMONDI
Skladem (expedice 1-5 dní)
40,40 €
Non-alcoholic sparkling drink with SPRITZ flavor - tin - DEI 330ml
Skladem (expedice 1-5 dní)
1,84 €
Sušená rajčata ve slunečnicovém oleji - Bassta 190g
Skladem (expedice 1-5 dní)
2,63 €
Be the first who will post an article to this item!
Add a comment
