Alsan - S margarine 250g
Related products
Drink Cold Brew Tea strawberry, bucco and mint 500 ml UGO
Skladem (expedice 1-5 dní)
2,21 €
Organic
BIOTR4260650731303
Organic
Lentil tempeh BIO MARINATED - TempeHu 200g
Skladem (expedice 1-5 dní)
4,15 €
Product detailed description
Alsan S is a vegetable margarine that resembles butter in taste and consistency. It is cholesterol-free and dairy-free, so it is suitable for vegans and those allergic to lactose. It is made from non-hydrogenated fats. It does not contain genetically modified ingredients.Nutritional values
| Energy value | 2960kJ/720kcal |
| Fats | 80.00g |
| of which saturated fatty acids | 39.00g |
| Carbohydrates | <0.10g |
| of which sugars | <0.10g |
| Fiber | <0.10g |
| Protein | <0.10g |
| Salt | <0.10g |
Additional parameters
| Category: | Milk, butter, cheese and cottage cheese |
|---|---|
| Weight: | 0.3 kg |
| EAN: | 4002724000997 |
| The item has been sold out… | |
Be the first who will post an article to this item!
Add a comment
