Apple puree - no added sugar and preservatives - Natural 250g
Related products
Košíčky s kešu máslem jahodové BIO - VEGAN - Bett'r 39g
Skladem (expedice 1-5 dní)
2,82 €
Švestková povidla - bez přidaného cukru - Natural 300g
Skladem (expedice 1-5 dní)
4,94 €
Non-alcoholic sparkling drink with TONIC/RABBERRY flavor - tin - DEI 330ml
Skladem (expedice 1-5 dní)
1,84 €
Coconut milk for cooking tin 17-19% 400 ml COCOXIM
Skladem (expedice 1-5 dní)
2,60 €
Krájená rajčata s rajčatovou šťávou - Bassta 400g
Skladem (expedice 1-5 dní)
0,92 €
Product detailed description
Only apples! 100% natural puree with no added sugar, no preservatives and treated with gentle pasteurization, which guarantees the preservation of all the benefits of fresh fruit.Nutritional values
| Energy value | 322kJ/77kcal |
| Fats | 0g |
| of which saturated fatty acids | 0g |
| Carbohydrates | 20.20g |
| of which sugars | 19.00g |
| Fiber | |
| Protein | 1.00g |
| Salt | 0.16g |
Additional parameters
| Category: | Plant-based and organic foods |
|---|---|
| Weight: | 0.3 kg |
| EAN: | 8595617915813 |
Zajíc - sójový nápoj plus+doypack - Mogador 350g
Skladem (expedice 1-5 dní)
3,14 €
Organic
Matcha shake strawberry gluten-free 30 g BIO MATCHA TEA
Skladem (expedice 1-5 dní)
1,87 €
Be the first who will post an article to this item!
Add a comment
