Aronia - whole grain cookies with aronia and blackcurrant filling - Nature Line 65g
Related products
Organic
Soft whole grain biscuits for children with apple juice without added sugar 6M+ 120 g BIO BISKIDS
Skladem (expedice 1-5 dní)
3,66 €
Organic
Wholegrain spelt ginger-lemon biscuits 100 g ORGANIC DOBRÉ ČASY
Dočasně nedostupné
1,63 €
Organic
Whole grain children's biscuits with Belgian chocolate 36M+ 120 g BIO BISKIDS
Skladem (expedice 1-5 dní)
3,66 €
Organic
Gluten-free coconut biscuits with sorghum 100 g BIO ZEMANKA
Skladem (expedice 1-5 dní)
2,27 €
Organic
Whole grain biscuits for children Natural 6M+ 120 g BIO BISKIDS
Skladem (expedice 1-5 dní)
3,66 €
Product detailed description
Suitable for pregnant women to supplement folic acid, the deficiency of which is associated with miscarriage, low birth weight of the newborn and neural tube defects. - Source of fiber - positively affects digestive processes and intestinal peristalsis. - Source of vitamins E and group B. - Suitable for diabetics.Nutritional values
| Energy value | 1605kJ/383kcal |
| Fats | 14.00g |
| of which saturated fatty acids | 7.50g |
| Carbohydrates | 53.00g |
| of which sugars | 41.00g |
| Fiber | 11.90g |
| Protein | 5.30g |
| Salt | 0.24g |
Additional parameters
| Category: | Biscuits |
|---|---|
| Weight: | 0.1 kg |
| EAN: | 8586008107313 |
Basic biscuit - gluten-free plum filled biscuits - Nature Line 25g
Skladem (expedice 1-5 dní)
0,68 €
Sušenky pohankovo-jablečné s kokosem bezlepkové 100 g BIO ZEMANKA
Skladem (expedice 1-5 dní)
2,37 €
Novelty
Organic
Honey waffles 175 g BIO DENNREE
Skladem (expedice 1-5 dní)
3,18 €
Novelty
Organic
BIOTR4005561006580
Vanesky - whole grain cookies with plum filling - Nature Line 65g
Skladem (expedice 1-5 dní)
1 €
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
