Banana protein porridge - Semix 65g
Product detailed description
Banana protein porridge contains 17 g of protein per serving - from high-quality whey protein concentrate. It has a high fiber content and low saturated fat content. It is palm fat-free. Instructions for use: Pour the contents of the bag into a bowl or cup. Pour 60 to 70 ml of hot water or milk and mix well. Let stand for 3 to 5 minutes and consume immediately.Nutritional values
| Energy value | 1640kJ/388kcal |
| Fats | 6.60g |
| of which saturated fatty acids | 1.10g |
| Carbohydrates | 53.00g |
| of which sugars | 18.00g |
| Fiber | 3.50g |
| Protein | 26.00g |
| Salt | 0.25g |
Additional parameters
| Category: | Porridge |
|---|---|
| Weight: | 0.1 kg |
| EAN: | 8594019382117 |
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
