Beef broth - gluten free - 300g
Related products
Product detailed description
The broth can be used to cook soups, flavor sauces, meat or vegetable mixtures. It adds a beautiful flavor when cooking rice, bulgur, couscous, etc. There are no limits to its use. Shelf life 1 year from production. After opening, it must be stored in the refrigerator and consumed within one month.Nutritional values
| Energy value | 340kJ/81kcal |
| Fats | 3.30g |
| of which saturated fatty acids | 1.50g |
| Carbohydrates | 2.10g |
| of which sugars | 1.90g |
| Fiber | |
| Protein | 9.90g |
| Salt | 11.80g |
Additional parameters
| Category: | Broths and stocks |
|---|---|
| Weight: | 0.3 kg |
| EAN: | 8594193711130 |
Organic
Herb bouillon cubes Provencal herbs 80 g BIO NATUR COMPAGNIE
Dočasně nedostupné
1,79 €
Organic
SALE!!!Herbal bouillon cubes basil thyme 80 g BIO NATUR COMPAGNIE
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Dočasně nedostupné
1,75 €
Garlic - pumpkin broth - vegan - gluten free - 200g
Skladem (expedice 1-5 dní)
5,67 €
Organic
St. Hildegard's Vegetable Soup Broth 60g BIO SONNENTOR
Skladem (expedice 1-5 dní)
1,99 €
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
