Dark soy sauce - PRB 500ml
Related products
Fermentovaná salátová zálivka - SHIITAKE - Fermato 340ml
Skladem (expedice 1-5 dní)
6,98 €
Organic
Instant noodle sauce ORGANIC - VEGAN - Clearspring 245ml
Skladem (expedice 1-5 dní)
6,19 €
Product detailed description
Fermented dark soy sauce, liquid seasoning. After opening, store in the refrigerator (+6%) and consume within 2 months.Nutritional values
| Energy value | 628kJ/150kcal |
| Fats | 0g |
| of which saturated fatty acids | 0g |
| Carbohydrates | 30.90g |
| of which sugars | 25.30g |
| Fiber | |
| Protein | 5.50g |
| Salt | 21.80g |
Additional parameters
| Category: | Soy sauce |
|---|---|
| Weight: | 0.5 kg |
| EAN: | 6921180820070 |
Tip
5,13 €
–4 %
Tamari soy sauce 500 ml COUNTRY LIFE
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Skladem (expedice 1-5 dní)
4,89 €
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
