Date paste - Natural 1000g
Related products
Sirup rakytník - pomeranč s třtinovým cukrem - The Pelikans 500ml
Skladem (expedice 1-5 dní)
9,08 €
Product detailed description
Date paste is an ideal natural sweetener. Date paste can be consumed directly or used as an ingredient in products such as date cookies, sauces, yogurts, etc. Ideal for RAW cuisine. Gluten-free.Nutritional values
| Energy value | 1388kJ/330kcal |
| Fats | <0.10g |
| of which saturated fatty acids | 0g |
| Carbohydrates | 79.50g |
| of which sugars | 71.80g |
| Fiber | |
| Proteins | 3.00g |
| Salt | 0.40g |
Additional parameters
| Category: | Pasta and pesto |
|---|---|
| Weight: | 1 kg |
| EAN: | 8595617912904 |
Fresh microherb pesto - radish - The Pelikans 100g
Skladem (expedice 1-5 dní)
6,40 €
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
