Demerara cane sugar - Natural 1000g
Related products
Gift set of chili spices (10 ampoules) - Hot chip 100g
Skladem (expedice 1-5 dní)
27,21 €
Organic
SALE!!! Spices ground black pepper 20 g BIO IT'S NATURAL
Dočasně nedostupné
1,15 €
Product detailed description
Demerara cane sugar is good for sweetening baked desserts and creams - you can also sweeten cold desserts with cane sugar.Nutritional values
| Energy value | 1683kJ/402kcal |
| Fats | 0g |
| of which saturated fatty acids | 0g |
| Carbohydrates | 99.90g |
| of which sugars | 99.80g |
| Fiber | |
| Protein | 0g |
| Salt | 0g |
Additional parameters
| Category: | Sugars |
|---|---|
| Weight: | 1 kg |
| EAN: | 8595617901137 |
Natural sugar - Natural 1000g
The average product rating is 3,8 out of 5 stars.
Skladem (expedice 1-5 dní)
2,27 €
0,51 €
–15 %
Vanilla sugar with fructose - Natural 50g
Skladem (expedice 1-5 dní)
0,43 €
Organic
Dried sugarcane juice Panela 300 g BIO BIO NEBIO
Skladem (expedice 1-5 dní)
2,14 €
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
