Duetky whole grain cookies with apples and sesame - Nature Line 50g
Related products
Organic
Soft whole grain biscuits for children with apple juice without added sugar 6M+ 120 g BIO BISKIDS
Skladem (expedice 1-5 dní)
3,66 €
Organic
Whole grain children's biscuits with Belgian chocolate 36M+ 120 g BIO BISKIDS
Skladem (expedice 1-5 dní)
3,66 €
Organic
Whole grain biscuits for children Natural 6M+ 120 g BIO BISKIDS
Skladem (expedice 1-5 dní)
3,66 €
Organic
Wholegrain spelt ginger-lemon biscuits 100 g ORGANIC DOBRÉ ČASY
Dočasně nedostupné
1,63 €
Organic
Gluten-free coconut biscuits with sorghum 100 g BIO ZEMANKA
Skladem (expedice 1-5 dní)
2,27 €
Product detailed description
Palm fat free. - Suitable for pregnant women to supplement folic acid, the deficiency of which is associated with miscarriage, low birth weight of the newborn and neural tube defects. - Source of fiber - positively affects digestive processes and intestinal peristalsis. - Does not contain lactose.Nutritional values
| Energy value | 1931kJ/461kcal |
| Fats | 22.00g |
| of which saturated fatty acids | 10.00g |
| Carbohydrates | 57.00g |
| of which sugars | 26.00g |
| Fiber | 4.30g |
| Protein | 6.50g |
| Salt | 0.34g |
Additional parameters
| Category: | Biscuits |
|---|---|
| Weight: | 0.05 kg |
| EAN: | 8586008101496 |
Organic
Whole grain spelt carob biscuits 100 g BIO GOOD TIMES
Skladem (expedice 1-5 dní)
1,71 €
Lemon biscuits without added sugar - Fitola 130g
Skladem (expedice 1-5 dní)
1,82 €
1,06 €
–6 %
Carob cookies without gluten, eggs and milk - Natural 150g
Skladem (expedice 1-5 dní)
0,99 €
Medánek - buckwheat - corn gingerbread gluten-free 170g
Skladem (expedice 1-5 dní)
2,90 €
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
