Erebos Racket 250ml - natural energy drink
Related products
Košíčky s kešu máslem jahodové BIO - VEGAN - Bett'r 39g
Skladem (expedice 1-5 dní)
2,82 €
Sušená rajčata ve slunečnicovém oleji - Bassta 190g
Skladem (expedice 1-5 dní)
2,63 €
Product detailed description
refreshing drink with natural juice from Czech sea buckthorn orchards, which combines a high content of vitamin C and antioxidants, supporting immunity and skin health. Its slightly sour and naturally refreshing taste will give the body the energy it needs without containing artificial sweeteners or preservatives. Ideal for those looking for natural, vitamin support and a natural charge for every day. EREBOS RACKET is an energy herbal non-carbonated soft drink (250 ml) with a high content of natural caffeine (40 mg/100 ml) and sea buckthorn juice.Nutritional values
| Energy value | 146 kJ/34 kcal |
| Fats | 0.1g |
| of which saturated fatty acids | 0.1g |
| Carbohydrates | 8.30g |
| of which sugars | 7.10g |
| Fiber | |
| Protein | 0.05g |
| Salt | 0g |
Additional parameters
| Category: | Plant-based and organic foods |
|---|---|
| Weight: | 0.1 kg |
| EAN: | 8594188360527 |
| The item has been sold out… | |
Loupaná rajčata s rajčatovou šťávou - Bassta 400g
Skladem (expedice 1-5 dní)
0,92 €
Švestková povidla - bez přidaného cukru - Natural 300g
Skladem (expedice 1-5 dní)
4,94 €
Krájená rajčata s rajčatovou šťávou - Bassta 400g
Skladem (expedice 1-5 dní)
0,92 €
Organic
Matcha shake banana gluten-free 30 g BIO MATCHA TEA
Skladem (expedice 1-5 dní)
1,98 €
Organic
Matcha shake strawberry gluten-free 30 g BIO MATCHA TEA
Skladem (expedice 1-5 dní)
1,87 €
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
