Erythritol - table sweetener 200g
Related products
ACTION Erythritol, stevia low-calorie sweetener 500g. Min. duration. until 2/2/2026
Dočasně nedostupné
1,88 €
Product detailed description
Erythritol is used in fillings for baked goods, confectionery, chewing gum, dairy drinks, candies, frozen desserts, puddings, low-calorie drinks and other foods. It functions as a flavor enhancer, humectant, sweetener, stabilizer, thickener, sequestrant.Nutritional values
| Energy value | 0kJ/0kcal |
| Fats | 0g |
| of which saturated fatty acids | 0g |
| Carbohydrates | 97.00g |
| of which Sugars | 0g |
| Fiber | |
| Protein | 0g |
| Salt | 0g |
Additional parameters
| Category: | Calorie-free sweeteners |
|---|---|
| Weight: | 0.2 kg |
| EAN: | 8594001757985 |
| The item has been sold out… | |
Tabletop sweetener based on steviol glycosides 150 tablets - Stevia 7.8g
Skladem (expedice 1-5 dní)
3,59 €
Stevia tablets refill 125 tablets - Natusweet 7.5g
Skladem (expedice 1-5 dní)
2,23 €
STEVIA KRISTALLE 10:1 - table sweetener Natusweet 250g
Skladem (expedice 1-5 dní)
12,82 €
Tip
Erythritol tabletop sweetener - Natural 500g
Skladem (expedice 1-5 dní)
3,95 €
Be the first who will post an article to this item!
Add a comment
