Evening primrose oil cold pressed - Natural 100ml
Product detailed description
It regulates blood pressure, heart rate, blood clotting, digestive and respiratory system function, reproductive function, immune response and has a positive effect on a number of pathological processes, such as the development of inflammation or the mechanism of pain, among others. Effects: -reduces the risk of heart attack, stroke and angina pectoris -recommended for multiple sclerosis, schizophrenia and Parkinson's disease -reduces weight by accelerating calorie burning -improves women's sexuality -favorably affects liver function -has an anti-inflammatory effect on joints -works against tearing and burning eyes and inflammation of the eyelidsNutritional values
| Energy value | 3700kJ/900kcal |
| Fats | 100.00g |
| of which saturated fatty acids | 8.00g |
| Carbohydrates | 0g |
| of which Sugars | 0g |
| Fiber | |
| Protein | 0g |
| Salt | 0g |
Additional parameters
| Category: | Oils |
|---|---|
| Weight: | 0.1 kg |
| EAN: | 8595617904428 |
Organic
Extra virgin coconut oil BIO - Natural 200ml
Skladem (expedice 1-5 dní)
4,13 €
Be the first who will post an article to this item!
Add a comment
