Ginger lollipop - Natural 7g
Related products
Product detailed description
Improve your day and exercise your sucking muscles. Be aware of which sugar is beneficial and avoid those that cause mischief in your body. That you can't get your children to sleep after a busy day? No wonder, because during the day they eat so much sugar that their energy could easily run a nuclear power plant. Distinguish between sugars not only for yourself, but also for your loved ones. Teach your family to snack in a healthy way and do something not only for their teeth, but also for their minds. The great taste of ginger is just the icing on the cake – if you prefer cranberry flavor or maybe a maple syrup lollipop, take a look around our shop!Nutritional values
| Energy value | 1561kJ/373kcal |
| Fats | 0.01g |
| of which saturated fatty acids | 0g |
| Carbohydrates | 93.80g |
| of which sugars | 1.50g |
| Fiber | |
| Protein | 0.03g |
| Salt | 0g |
Additional parameters
| Category: | Lollipops |
|---|---|
| Weight: | 0.01 kg |
| EAN: | 8595617901649 |
| The item has been sold out… | |
Organic
Gluten-free raspberry-flavored lollipops 7x10 g BIO CANDY TREE
Skladem (expedice 1-5 dní)
3,06 €
Organic
Gluten-free orange-flavored lollipops 7x10 g BIO CANDY TREE
Skladem (expedice 1-5 dní)
3,06 €
Tip
0,41 €
–14 %
Maple lollipop ball - Natural 8g
Skladem (expedice 1-5 dní)
0,35 €
Organic
Gluten-free cherry-flavored lollipops 7x10 g BIO CANDY TREE
Skladem (expedice 1-5 dní)
3,06 €
Organic
Gluten-free strawberry-flavored lollipops 7x10 g BIO CANDY TREE
Skladem (expedice 1-5 dní)
3,06 €
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
