Gingerbread - whole grain cookies filled with ginger filling - Nature Line 65g
Related products
Organic
Whole grain biscuits for children Natural 6M+ 120 g BIO BISKIDS
Skladem (expedice 1-5 dní)
3,66 €
Organic
Gluten-free coconut biscuits with sorghum 100 g BIO ZEMANKA
Skladem (expedice 1-5 dní)
2,26 €
Organic
Wholegrain spelt ginger-lemon biscuits 100 g ORGANIC DOBRÉ ČASY
Dočasně nedostupné
1,63 €
Organic
Soft whole grain biscuits for children with apple juice without added sugar 6M+ 120 g BIO BISKIDS
Skladem (expedice 1-5 dní)
3,66 €
Organic
Whole grain children's biscuits with Belgian chocolate 36M+ 120 g BIO BISKIDS
Skladem (expedice 1-5 dní)
3,66 €
Product detailed description
An ideal energy boost for athletes, for an organism burdened by physical and mental exertion. - Suitable for pregnant women to supplement folic acid, the deficiency of which is associated with miscarriage, low birth weight of newborns and neural tube defects. - A source of fiber, which has a positive effect on digestive processes and intestinal peristalsis. - A source of vitamins E, D and B vitamins. - Suitable for diabetics.Nutritional values
| Energy value | 1639kJ/390kcal |
| Fats | 14.00g |
| of which saturated fatty acids | 6.00g |
| Carbohydrates | 59.00g |
| of which sugars | 42.00g |
| Fiber | 6.20g |
| Protein | 5.40g |
| Salt | 0.23g |
Additional parameters
| Category: | Biscuits |
|---|---|
| Weight: | 0.1 kg |
| EAN: | 8586008106569 |
Organic
MOLASSES whole grain cookies with molasses 130 g ORGANIC ORGANIC NEBIO
Skladem (expedice 1-5 dní)
2,03 €
SALE!!!Biscuit Quick snack chickpea in yogurt coating 24 g EXTRUDO
Skladem (expedice 1-5 dní)
0,53 €
Novelty
Organic
Spelt biscuits with cocoa filling 330 g BIO DENNREE
Skladem (expedice 1-5 dní)
3,30 €
Sušenky pohankovo-jablečné s kokosem bezlepkové 100 g BIO ZEMANKA
Skladem (expedice 1-5 dní)
2,36 €
Organic
Spelt biscuits with milk chocolate 150 g BIO ROSENGARTEN
Skladem (expedice 1-5 dní)
4,85 €
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
