Gluten-free Italian pasta Ravioli with prosciutto - La Pasta di Francesca 250g
Related products
Instant ramen noodles 250 g BIO MISSES & MISTER MIE
Skladem (expedice 1-5 dní)
9,81 zł
Těstoviny pohankové bez lepku - Sedanini - trubka malá - Natural 250g
Skladem (expedice 1-5 dní)
8,72 zł
Novelty
Organic
Whole grain fusilli pasta 1000 g BIO DENNREE
Dočasně nedostupné
14,40 zł
Těstoviny pohankové bez lepku - Fusilli - vřetena - ITÁLIE - Natural 250g
Skladem (expedice 1-5 dní)
8,72 zł
Těstoviny z celozrnné rýže bez lepku - Penne - trubka velká - ITÁLIE - Natural 250g
Skladem (expedice 1-5 dní)
7,53 zł
Product detailed description
Artisanal gluten-free Italian pasta in various shapes, rich in flavor, made according to traditional Italian recipes. Naturally lactose-free. Storage up to 25°C.Nutritional values
| Energy value | 971 kJ/231 kcal |
| Fats | 8.50g |
| of which saturated fatty acids | 3.20g |
| Carbohydrates | 26.70g |
| of which sugars | 0.90g |
| Fiber | |
| Proteins | 10.60g |
| Salt | 3.10g |
| Category: | Pasta |
|---|---|
| Weight: | 0.1 kg |
| EAN: | 6457605470082 |
| The item has been sold out… | |
Be the first who will post an article to this item!
Add a comment
Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.
