Gluten-free rice pasta - stars - 5 Kg
Related products
Italian gluten-free Paccheri pasta - La Pasta di Francesca 250g
Skladem (expedice 1-5 dní)
2,90 €
Italian pasta ROLLS (fillet) gluten-free - La Pasta di Francesca 250g
Skladem (expedice 1-5 dní)
2,28 €
Corn pasta PENNE (large tube) gluten-free - Natural 250g
Skladem (expedice 1-5 dní)
1,88 €
Těstoviny pohankové bez lepku - Fusilli - vřetena - ITÁLIE - Natural 250g
Skladem (expedice 1-5 dní)
2,09 €
Novelty
Organic
Pasta letters 500 g BIO DENNREE
Skladem (expedice 1-5 dní)
2,39 €
Těstoviny z celozrnné rýže bez lepku - Filini - vlasové nudle - ITÁLIE - Natural 250g
Skladem (expedice 1-5 dní)
1,80 €
Product detailed description
Rice pasta is a tasty, easily digestible and gluten-free alternative to pasta. Egg-free, gluten-free pasta is suitable for celiacs. Quick and easy to prepare. Why rice pasta? Rice helps reduce the body's acidity, it is suitable for diets after intestinal problems. It has a low sodium content, so it is suitable for people with high blood pressure. It does not contain any cholesterol. TIP: You can serve rice pasta hot or cold. Suitable for salads, baking, but also in a sweet way. You can sprinkle the stars, for example, chicory or date syrup and finally sprinkle with 100% cocoa powder.Nutritional values
| Energy value | 1452kJ/347kcal |
| Fats | 0.61g |
| of which saturated fatty acids | 0.30g |
| Carbohydrates | 80.00g |
| of which sugars | 1.02g |
| Fiber | |
| Protein | 4.81g |
| Salt | 0.55g |
Additional parameters
| Category: | Gastro and large packages of pasta |
|---|---|
| Weight: | 5 kg |
| EAN: | 8595617903254 |
Těstoviny trojbarevné z červené čočky, zeleného hrachu a cizrny Fusilli - vřetena - 5 Kg
Skladem (expedice 1-5 dní)
39,05 €
Těstoviny z červené čočky - Sedanini - trubka malá - 5 Kg
Skladem (expedice 1-5 dní)
39,05 €
Těstoviny z červené čočky - Fusilli - vřetena - 5 Kg
Skladem (expedice 1-5 dní)
39,05 €
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
