Grandma's fruit tea - apple with cinnamon 60 ml
Related products
Grandma's fruit tea - raspberry with cinnamon 60ml
Skladem (expedice 1-5 dní)
1,16 €
Babiččin ovocný čaj - červený rybíz s kardamomem 60ml
Skladem (expedice 1-5 dní)
1,16 €
Fruity sea buckthorn tea winter cup 12 x 4 g FRUIT TREE
Skladem (expedice 1-5 dní)
4,77 €
Product detailed description
Grandma's fruit tea is an excellent drink concentrate with pieces of fruit without any preservatives or colorings. It is sweetened only with fructose and is therefore suitable for young children and diabetics.Nutritional values
| Energy value | 515kJ/121kcal |
| Fats | 0.10g |
| of which saturated fatty acids | 0g |
| Carbohydrates | 29.00g |
| of which sugars | 27.00g |
| Fiber | |
| Protein | 0.20g |
| Salt | 0g |
Additional parameters
| Category: | Fruit teas |
|---|---|
| Weight: | 0.06 kg |
| EAN: | 8594177690093 |
Organic
Fruit tea. portion two. Raráš. Fruit for thirst 32.4g BIO SONNENTOR
Skladem (expedice 1-5 dní)
3,98 €
Organic
Tea fruit. portion. two-chamber. Sea buckthorn. pleasure 54g BIO SONNENTOR
Skladem (expedice 1-5 dní)
4,38 €
Grandma's fruit tea - chokeberry with cardamom 60ml
Skladem (expedice 1-5 dní)
1,16 €
Organic
Fruit tea. portions Brus.enjoyment 50.4g BIO SONNENTOR
Skladem (expedice 1-5 dní)
4,38 €
Organic
Fruit tea. portion. two-chamber. Apple strudel 45g BIO SONNENTOR
Skladem (expedice 1-5 dní)
4,38 €
Organic
SALE!!!Essentials of Balance loose tea 50 g BIO SONNENTOR
Skladem (expedice 1-5 dní)
4,77 €
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
