100% juice Fruit cocktail - apple/strawberry - 200ml
Related products
Organic
BIOTR7640161877290
Organic
Side dish various types set of 6 pcs - bag 660 g BIO RUDOLFS
Dočasně nedostupné
9,17 €
Organic
BIOTR4260133232464
Organic
Side dish with oatmeal, mango, passion fruit - pouch 110 g BIO RUDOLFS
Dočasně nedostupné
1,55 €
Product detailed description
100% fruit juice is made only from carefully selected fruits of our country. Not only is this portion as if you had eaten 100g of fresh fruit, but it will also be a great support for your drinking regime. We cold press the must to preserve as much of nature as possible! We have pressed 320g of fruit into this package. Treated by pasteurization. In accordance with applicable legislation, we do not sweeten, preserve or add artificial ingredients to 100% fruit juice. It contains only naturally occurring sugars. Store at 0-25°C, consume immediately after opening.Nutritional values
| Energy value | 182kJ/43kcal |
| Fats | 0.1g |
| of which saturated fatty acids | 0.03g |
| Carbohydrates | 9.90g |
| of which sugars | 9.32g |
| Fiber | 0.1g |
| Protein | 0.81g |
| Salt | 0.05g |
Additional parameters
| Category: | Food and nutrition |
|---|---|
| Weight: | 0.3 kg |
| EAN: | 8592809000401 |
| The item has been sold out… | |
Children's sparkling drink 100% apple - Kidibul 750 ml
Skladem (expedice 1-5 dní)
6,17 €
Be the first who will post an article to this item!
Add a comment
