Apple-beetroot fruit cider 200 ml OVOČNÁK
Related products
Organic
Side dish with oatmeal, mango, passion fruit - pouch 110 g BIO RUDOLFS
Dočasně nedostupné
1,56 €
Organic
Side dish various types set of 6 pcs - bag 660 g BIO RUDOLFS
Dočasně nedostupné
9,24 €
Product detailed description
100% fruit and vegetable juice is made only from carefully selected fruits of our country. Not only is this portion as if you ate 100g of fresh fruit and vegetables, but it will also be a great support for your drinking regime. We cold press the must to preserve as much of nature as possible! We have pressed 320g of fruit and vegetables into this package. Treated with gentle pasteurization. In accordance with applicable legislation, we do not sweeten, preserve or add artificial ingredients to 100% fruit and vegetable juice. It contains only naturally occurring sugars. Store at 0-25°C, consume immediately after opening.Nutritional values
| Energy value | 182kJ/43kcal |
| Fats | 0.1g |
| of which saturated fatty acids | 0.03g |
| Carbohydrates | 9.90g |
| of which sugars | 9.32g |
| Fiber | 0.1g |
| Protein | 0.81g |
| Salt | 0.05g |
Additional parameters
| Category: | Food and nutrition |
|---|---|
| Weight: | 0.2 kg |
| EAN: | 8592809000159 |
| The item has been sold out… | |
Organic
BIOTR4260133232587
Organic
Side dish apple, banana, blueberry - bag 110 g BIO RUDOLFS
Dočasně nedostupné
1,64 €
Children's sparkling drink 99% apple, strawberry - Kidibul 750 ml
Skladem (expedice 1-5 dní)
6,11 €
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
