Delicious orange syrup - SUGAR STOP 650g
Related products
Honey syrup ginkgo, lemon balm and St. John's wort 280g HEALTHY AGE
Skladem (Ehxpedice 1-5 dní)
3,61 €
Organic
Sea buckthorn syrup without added sugar 250 ml BIO KOLDOKOL
Skladem (expedice 1-5 dní)
6,92 €
Product detailed description
The syrup is made from a balanced combination of simple fruit sugar, sweeteners from the Stevia plant (steviol glycosides), fruit base and aroma. It has a delicious sweet taste, high sweetness in small quantities and is easily and quickly soluble. It does not increase blood sugar levels. It does not contain beet sugar and has a very low calorie value. Suitable for children and nursing mothers, even during weight loss.Nutritional values
| Energy value | 59.50kj/14.20kcal |
| Fats | 0g |
| of which saturated fatty acids | 0g |
| Carbohydrates | 3.50g |
| of which sugars | 3.50g |
| of which sugars | 3.50g |
| Fiber | |
| Proteins | 0g |
| Salt | <0.1g |
Additional parameters
| Category: | Syrups |
|---|---|
| Weight: | 0.65 kg |
| EAN: | 8594187600075 |
Herbal syrup - lavender - Monastery pharmacy 290g
Skladem (expedice 1-5 dní)
5,18 €
Organic
4,06 €
–7 %
Agave syrup 250 ml/345 g BIO COUNTRY LIFE
Skladem (expedice 1-5 dní)
3,75 €
Herbal syrup - menophyte - Monastery officina 290g
Skladem (expedice 1-5 dní)
6,10 €
Herbal syrup - blueberry - Monastery officina 290g
Skladem (expedice 1-5 dní)
5,74 €
Discount
Organic
7,88 €
–4 %
Rose flower syrup 500 ml BIO HOLLINGER
Skladem (expedice 1-5 dní)
7,51 €
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
