Dennree Marzipan bar in dark chocolate 40g organic
Related products
Chocolate STEVIA burnt orange bar without added sugar 35g BALANCE
Skladem (Ehxpedice 1-5 dní)
2,22 €
Orange jelly bar in dark chocolate - Juicy bar Chocolate - Tekmar 40g
Skladem (expedice 1-5 dní)
1,01 €
Flapjack proteinový čokoláda s mandlemi bezlepkový 60 g THE BEGINNINGS
Skladem (expedice 1-5 dní)
1,84 €
Product detailed description
Marzipan bar in dark chocolate
Ingredients: Raw cane sugar*, ALMONDS* (31%), cocoa mass*, water, invert sugar syrup*, cocoa butter*, alcohol* (0.7%), ground bourbon vanilla*
* from controlled organic farming
| Calorific value in kJ: | 2053 / 100 g |
| Calorific value in kcal: | 492 / 100 g |
| Fat: | 27/100 g |
| of which: saturated fatty acids: | 7.20 / 100 g |
| Carbohydrates: | 50/100 g |
| of which sugars: | 48/100 g |
| Protein: | 8.10 / 100 g |
| Salinity: | 0.07/100 g |
Manufacturer: dennree GmbH, Töpen
Additional parameters
| Category: | Chocolate bars |
|---|---|
| Weight: | 0.1 kg |
| EAN: | 4021851656310 |
Giant oat bar CHOCOLATE + CHOCOLATE CHIPS - Ma baker 100g
Skladem (expedice 1-5 dní)
1,63 €
Organic
Flapjack gluten-free peanuts with chocolate 60 g BIO CEREA
Skladem (expedice 1-5 dní)
1,36 €
Organic
Organic vegan white nougat bar with nuts VIVANI 35 g
Skladem (expedice 1-5 dní)
1,57 €
Discount
Tip
Organic
1,61 €
–20 %
SMART3800233686036
Giant oat bar CHOCOLATE, FRUIT AND NUTS - Ma baker 100g
Skladem (expedice 1-5 dní)
1,63 €
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
