Dessert protein 25% - COCOA - in a tube - Kolatch 45g
Related products
GIN GINS GINGER+TURMERIC chewy candies - Ginger People 60g
Skladem (expedice 1-5 dní)
2,33 €
Organic
Fruit candies Veggie Mix without gelatin BIO, vegan - Ökovital 80g
Skladem (expedice 1-5 dní)
1,93 €
Product detailed description
healthy liquid dessert great for snacking straight from the tube, on pastries, adds flavor to porridges and muesli, softens sweet sauces and spreads, enriches desserts. Made without gluten, lactose, preservatives, no additives, such as hydrogenated fats. Suitable for vegetarians and vegans, celiacs, but also for all those who want to consume foods without classic refined sugar and without chemicals.Nutritional values
| Energy value | 2305kJ/565kcal |
| Fats | 40.00g |
| of which saturated fatty acids | 6.20g |
| Carbohydrates | 23.00g |
| of which sugars | 19.00g |
| Fiber | 5.90g |
| Protein | 25.00g |
| Salt | 0.20g |
Additional parameters
| Category: | Other sweets |
|---|---|
| Weight: | 0.038 kg |
| EAN: | 8588007271231 |
Organic
2,71 €
–0 %
Raspberry flavoured strings 75 g BIO CANDY TREE
Dočasně nedostupné
2,70 €
Organic
Gluten-free licorice-flavored bars 100 g BIO CANDY TREE
Skladem (expedice 1-5 dní)
2,94 €
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
