Dried unsulphured mango without added sugar - 5 Kg
Related products
Mix jablečné křížaly a sušené hrušky - Bioprodukt 100g
Skladem (expedice 1-5 dní)
3,75 €
Mix jablečné křížaly a sušené hrušky - Bioprodukt 25g
Skladem (expedice 1-5 dní)
1,45 €
Product detailed description
Dried mango has a beautiful orange color and an irresistible taste. It is suitable as a small snack or can also be used in the preparation of muesli, fruit bars, porridge and to decorate various desserts.Nutritional values
| Energy value | 1508kJ/360kcal |
| Fats | 0g |
| of which saturated fatty acids | 0g |
| Carbohydrates | 89.00g |
| of which sugars | 42.00g |
| Fiber | |
| Protein | 1.00g |
| Salt | 0g |
Additional parameters
| Category: | Gastro and large packages of medicinal berries and fruits |
|---|---|
| Weight: | 5 kg |
| EAN: | 8595617903278 |
Organic
Organic pumpkin seeds organic*non-organic 2.5 kg
Skladem (expedice 1-5 dní)
35,54 €
Organic
FREEFREE
Organic Chinese goji berries (goji) organic*non-organic 2.5 kg
Skladem (expedice 1-5 dní)
61,29 €
FREEFREE
Dried unsulphured ginger without added sugar - 5 Kg
Skladem (expedice 1-5 dní)
98,79 €
FREEFREE
Dried papaya, unsulphured, no added sugar - 5 Kg
Skladem (expedice 1-5 dní)
125,13 €
Organic
Organic cranberries with apple juice organic*non-organic 2.5 kg
Skladem (expedice 1-5 dní)
58,45 €
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
