Dried papaya, unsulphured, no added sugar - 5 Kg
Related products
Product detailed description
You can enjoy dried papaya on its own, but it is also perfect for adding to porridge, yogurt, or granola. It adds an interesting flavor to salads or various smoothies. In classic recipes, it can replace candied fruit.Nutritional values
| Energy value | 1550kJ/370kcal |
| Fats | 0g |
| of which saturated fatty acids | 0g |
| Carbohydrates | 93.00g |
| of which sugars | 42.00g |
| Fiber | |
| Proteins | 0g |
| Salt | <0.01g |
Additional parameters
| Category: | Gastro and large packages of medicinal berries and fruits |
|---|---|
| Weight: | 5 kg |
| EAN: | 8595617903247 |
Organic
Organic dried white mulberry organic*non-organic 2 kg
Skladem (expedice 1-5 dní)
27,45 €
FREEFREE
Pineapple pieces, dried, unsulphured, no added sugar - 5 Kg
Skladem (expedice 1-5 dní)
90,50 €
Organic
FREEFREE
Organic Chinese goji berries (goji) organic*non-organic 2.5 kg
Skladem (expedice 1-5 dní)
61,54 €
FREEFREE
Dried unsulphured melon without added sugar - 5 Kg
Skladem (expedice 1-5 dní)
103,57 €
FREEFREE
Dried unsulphured ginger without added sugar - 5 Kg
Skladem (expedice 1-5 dní)
100,55 €
Organic
Organic cranberries with apple juice organic*non-organic 2.5 kg
Skladem (expedice 1-5 dní)
58,69 €
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
