Egg protein with cottage cheese - gluten free - Shmaky 100g
Related products
Kozí probiotický nápoj BIFIDORA mango - DoRa 240g
Skladem (expedice 1-5 dní)
6,31 zł
Kimchi - fermented vegetable salad - HUHUCHILLI 5kg
Skladem (expedice 1-5 dní)
312,43 zł
Organic
Pea tempeh BIO MARINATED - TempeHu 200g
Skladem (expedice 1-5 dní)
17,76 zł
Organic
Lentil tempeh BIO MARINATED - TempeHu 200g
Skladem (expedice 1-5 dní)
17,76 zł
Novelty
Organic
Lassi drink with mango puree vegan 230 ml BIO BIEDERMANN
Skladem (expedice 1-5 dní)
9,12 zł
Product detailed description
Shmaky, heat-treated, vacuum-packed EGG product. The product is intended for the preparation of hot and cold dishes. It is suitable for healthy and rational nutrition. It can completely or partially replace meat. It does not contain cholesterol. The released liquid is part of the protective environment and is not a defect in the product.Nutritional values
| Energy value | 304kJ/74kcal |
| Fats | 0.30g |
| of which saturated fatty acids | 0.10g |
| Carbohydrates | 1.50g |
| of which sugars | 1.00g |
| Fiber | 3.00g |
| Protein | 12.00g |
| Salt | 1.20g |
Additional parameters
| Category: | Milk, butter, cheese and cottage cheese |
|---|---|
| Weight: | 0.1 kg |
| EAN: | 8588004533011 |
Organic
SOJADE Fermented soy drink blueberry-cherry without added sugar 250 ml BIO
Skladem (expedice 1-5 dní)
12 zł
Be the first who will post an article to this item!
Add a comment
