Farmer's baguettes - gluten free - Poensgen 2x75g
Related products
Organic
Gluten-free focaccia 220 g BIO SCHNITZER
Skladem (expedice 1-5 dní)
4,31 €
Organic
Gluten-free burger buns 250 g BIO SCHNITZER
Skladem (expedice 1-5 dní)
4,53 €
Product detailed description
We recommend warming gluten-free long-life farmer's baguettes for a few seconds in the microwave or briefly toasting them. This will preserve the freshness of the product.Nutritional values
| Energy value | 1070kJ/254kcal |
| Fats | 4.50g |
| of which saturated fatty acids | 0.40g |
| Carbohydrates | 48.00g |
| of which sugars | 3.80g |
| Fiber | 3.70g |
| Protein | 3.70g |
| Salt | 1.20g |
Additional parameters
| Category: | Plant-based and organic foods |
|---|---|
| Weight: | 0.1 kg |
| EAN: | 4250208801916 |
Organic
Dennree Walnut Nougat Cream 13% Nuts 400g Organic
Skladem (expedice 1-5 dní)
5,78 €
Cereální srdíčka s medem a skořicí - NordCrunch 150g
Skladem (expedice 1-5 dní)
2,80 €
Peppermint chewing gum without aspartame - Hugo 1000g
Skladem (expedice 1-5 dní)
45,96 €
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
