Ginger candies with menthol 125g
Related products
Organic
Gluten-free raspberry-flavored lollipops 7x10 g BIO CANDY TREE
Skladem (expedice 1-5 dní)
3,06 €
Tip
0,41 €
–14 %
Maple lollipop ball - Natural 8g
Skladem (expedice 1-5 dní)
0,35 €
Organic
Gluten-free orange-flavored lollipops 7x10 g BIO CANDY TREE
Skladem (expedice 1-5 dní)
3,06 €
Organic
Gluten-free strawberry-flavored lollipops 7x10 g BIO CANDY TREE
Skladem (expedice 1-5 dní)
3,06 €
Organic
Gluten-free cherry-flavored lollipops 7x10 g BIO CANDY TREE
Skladem (expedice 1-5 dní)
3,06 €
Product detailed description
Jelly candies with a pleasant and intense taste of ginger and menthol. Suitable for colds and sore throats. Even just for a snack.Nutritional values
| Energy value | 2008kJ/480kcal |
| Fats | 2.50g |
| of which saturated fatty acids | 2.50g |
| Carbohydrates | 106.00g |
| of which sugars | 85.00g |
| Fiber | |
| Proteins | 8.00g |
| Salt | 0g |
Additional parameters
| Category: | Candies |
|---|---|
| Weight: | 0.125 kg |
| EAN: | 8991002301467 |
Organic
Fruit candies Veggie Mix without gelatin BIO, vegan - Ökovital 80g
Skladem (expedice 1-5 dní)
1,93 €
Organic
Fruit candies Worms without gelatin BIO, vegan - Ökovital 80g
Skladem (expedice 1-5 dní)
1,93 €
GIN GINS GINGER+TURMERIC chewy candies - Ginger People 60g
Skladem (expedice 1-5 dní)
2,33 €
Organic
Helix Organic Licorice Candies - Vegan - Ökovital 80g
Dočasně nedostupné
1,93 €
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
