Gluten-free breadcrumbs - Natural 300g
Related products
Loupaná rajčata s rajčatovou šťávou - Bassta 400g
Skladem (expedice 1-5 dní)
0,92 €
Organic
Matcha shake banana gluten-free 30 g BIO MATCHA TEA
Skladem (expedice 1-5 dní)
1,98 €
Coconut milk for cooking tin 17-19% 400 ml COCOXIM
Skladem (expedice 1-5 dní)
2,60 €
Organic
Gluten-free burger buns 250 g BIO SCHNITZER
Skladem (expedice 1-5 dní)
4,52 €
Product detailed description
Gluten-free breadcrumbs are a great alternative to classic breadcrumbs. Suitable for coating fried foods such as meat, fish or cheese.Nutritional values
| Energy value | 1409kJ/335kcal |
| Fats | 0.40g |
| of which saturated fatty acids | 0.10g |
| Carbohydrates | 74.30g |
| of which sugars | 3.80g |
| Fiber | |
| Protein | 2.20g |
| Salt | 2.30g |
Additional parameters
| Category: | Plant-based and organic foods |
|---|---|
| Weight: | 0.3 kg |
| EAN: | 8595617915790 |
Organic
Dennree Walnut Nougat Cream 13% Nuts 400g Organic
Skladem (expedice 1-5 dní)
5,77 €
Organic
Gluten-free chocolate brownie 140 g BIO SCHNITZER
Dočasně nedostupné
4,20 €
Novelty
Organic
Coconut cream 22% fat 400 ml BIO DENNREE
Skladem (expedice 1-5 dní)
2,77 €
Be the first who will post an article to this item!
Add a comment
