Gluten-free granola with almonds - 5 Kg
Product detailed description
Naturally gluten-free mixture with almonds is suitable for breakfast, it is ideal in combination with yogurt or milk. The mixture is balanced and will give you enough energy and nutrients for the whole morning. Almonds are known for their positive effect on the human brain and nervous system, and this is definitely useful in the morning.Nutritional values
| Energy value | 1861kJ/445kcal |
| Fats | 20.78g |
| of which saturated fatty acids | 7.70g |
| Carbohydrates | 50.87g |
| of which sugars | 14.63g |
| Fiber | |
| Protein | 12.61g |
| Salt | 0g |
Additional parameters
| Category: | Gastro and large packages of flakes, porridge and muesli |
|---|---|
| Weight: | 5 kg |
| EAN: | 8595617904978 |
Fine oat flakes with sprouts gluten-free England - 5 Kg
Skladem (expedice 1-5 dní)
15,82 €
Tip
Fine oat flakes with sprouts England - 5 Kg
The average product rating is 3,8 out of 5 stars.
Skladem (expedice 1-5 dní)
8,64 €
Tip
Organic
Organic oatmeal gluten-free large organic*non-organic 2.5 kg
Skladem (expedice 1-5 dní)
12,69 €
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
