Grandma's fruit tea - cranberry with cinnamon 60 ml
Related products
Grandma's fruit tea - strawberry with cinnamon 60ml
Skladem (expedice 1-5 dní)
1,16 €
Grandma's fruit tea - blackberry with cardamom 60ml
Skladem (expedice 1-5 dní)
1,16 €
Organic
Fruit tea. portion two. Raráš. Fruit for thirst 32.4g BIO SONNENTOR
Skladem (expedice 1-5 dní)
3,98 €
Organic
Fruit tea, double portion, Winter Night 45g BIO SONNENTOR
Skladem (expedice 1-5 dní)
4,18 €
Organic
Tea fruit. portion. two-chamber. Sea buckthorn. pleasure 54g BIO SONNENTOR
Skladem (expedice 1-5 dní)
4,38 €
Organic
Fruit tea. portion. two-piece Fruit dream 45g BIO SONNENTOR
Skladem (expedice 1-5 dní)
4,04 €
Product detailed description
Grandma's fruit tea is an excellent drink concentrate with pieces of fruit without any preservatives or colorings. It is sweetened only with fructose and is therefore suitable for young children and diabetics.Nutritional values
| Energy value | 517kJ/122kcal |
| Fats | 0.20g |
| of which saturated fatty acids | 0.10g |
| Carbohydrates | 29.00g |
| of which sugars | 27.00g |
| Fiber | |
| Protein | 0.30g |
| Salt | 0g |
Additional parameters
| Category: | Fruit teas |
|---|---|
| Weight: | 0.06 kg |
| EAN: | 8594177690055 |
Organic
Tea fruit. portion. pyramid. Ice mug Orange-basal. 40g BIO SONNENTOR
Skladem (expedice 1-5 dní)
5,97 €
Organic
Loose fruit tea Rosehip pericarp 100g BIO SONNENTOR
Skladem (expedice 1-5 dní)
4,14 €
Organic
Fruit tea. portion. two-chamber. Baked apple 45g BIO SONNENTOR
Skladem (expedice 1-5 dní)
4,38 €
Grandma's fruit tea - blackcurrant with cardamom 60ml
Skladem (expedice 1-5 dní)
1,16 €
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
