Grandma's fruit tea - elderberry with cinnamon 60ml
Related products
Babiččin ovocný čaj - červený rybíz s kardamomem 60ml
Skladem (expedice 1-5 dní)
1,16 €
Grandma's fruit tea - chokeberry with cardamom 60ml
Skladem (expedice 1-5 dní)
1,16 €
Organic
Loose fruit tea Rosehip pericarp 100g BIO SONNENTOR
Skladem (expedice 1-5 dní)
4,14 €
Organic
Fruit tea. portions double room Orange 32.4g BIO SONNENTOR
Skladem (expedice 1-5 dní)
4,18 €
Čaj - směs ovocných čajů Fruit Infusion - Regalo - Liran 6x2g
Dočasně nedostupné
2,42 €
Grandma's fruit tea - blackberry with aloe vera 60 ml
Skladem (expedice 1-5 dní)
1,16 €
Product detailed description
Grandma's fruit tea is an excellent drink concentrate with pieces of fruit without any preservatives or colorings. It is sweetened only with fructose and is therefore suitable for young children and diabetics.Nutritional values
| Energy value | 541kJ/129kcal |
| Fats | 0.20g |
| of which saturated fatty acids | 0g |
| Carbohydrates | 30.00g |
| of which sugars | 28.00g |
| Fiber | |
| Protein | 0.60g |
| Salt | 0g |
Additional parameters
| Category: | Fruit teas |
|---|---|
| Weight: | 0.06 kg |
| EAN: | 8594177690031 |
Organic
Tea fruit. portion. two-chamber. Magic of the fireplace 45g BIO SONNENTOR
Skladem (expedice 1-5 dní)
4,77 €
Organic
Tea Ginger Orange with Vanilla 17 g bags 34 g BIO YOGI TEA
Skladem (expedice 1-5 dní)
3,40 €
Organic
Fruit tea, double portion, Winter Night 45g BIO SONNENTOR
Skladem (expedice 1-5 dní)
4,18 €
Organic
Fruit tea. portion. two-piece Fruit dream 45g BIO SONNENTOR
Skladem (expedice 1-5 dní)
4,04 €
Grandma's fruit tea - sour cherry with cardamom 60ml
Skladem (expedice 1-5 dní)
1,16 €
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
