Grandma's fruit tea - mint apple 60ml
Related products
Organic
Tea fruit. portion. two-chamber. Sea buckthorn. pleasure 54g BIO SONNENTOR
Skladem (expedice 1-5 dní)
4,38 €
Babiččin ovocný čaj - červený rybíz s kardamomem 60ml
Skladem (expedice 1-5 dní)
1,16 €
Grandma's fruit tea - chokeberry with cardamom 60ml
Skladem (expedice 1-5 dní)
1,16 €
Čaj ovocný Berry Bliss Infusion 20 sáčků 30 g BIO MINISTRY OF TEA
Skladem (expedice 1-5 dní)
4,38 €
Organic
Fruit tea. portion. two-piece Nicholas tea 50.4g BIO SONNENTOR
Skladem (expedice 1-5 dní)
4,18 €
Organic
Tea Ginger Orange with Vanilla 17 g bags 34 g BIO YOGI TEA
Skladem (expedice 1-5 dní)
3,40 €
Product detailed description
Grandma's fruit tea is an excellent drink concentrate with pieces of fruit without any preservatives or colorings. It is sweetened only with fructose and is therefore suitable for young children and diabetics.Nutritional values
| Energy value | 515kJ/121kcal |
| Fats | 0.10g |
| of which saturated fatty acids | 0g |
| Carbohydrates | 29.00g |
| of which sugars | 27.00g |
| Fiber | |
| Protein | 0.20g |
| Salt | 0g |
Additional parameters
| Category: | Fruit teas |
|---|---|
| Weight: | 0.06 kg |
| EAN: | 8594177690123 |
Fruity sea buckthorn tea winter cup 12 x 4 g FRUIT TREE
Skladem (expedice 1-5 dní)
4,77 €
Organic
Fruit tea, double portion, Rosehip-hibiscus 54g BIO SONNENTOR
Skladem (expedice 1-5 dní)
4,04 €
Grandma's fruit tea - raspberry with cinnamon 60ml
Skladem (expedice 1-5 dní)
1,16 €
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
