Bag of apple-garden mixture 200 g OVOČÝÁK
Related products
Organic
Children's sparkling drink 100% organic apple - Kidibul 750 ml
Skladem (expedice 1-5 dní)
6,58 €
Tip
Organic
Children's gluten-free crisps with organic carrots - Biokids 55g
Skladem (expedice 1-5 dní)
1,30 €
Product detailed description
100% fruit puree is made from the fruits of our country, which come from certified orchards and from verified growers. We have processed 260g of fruit into this package and pasteurized it at 83°C so that the best is preserved in it! Processed fruit, multi-species, pureed, pasteurized, unsweetened. After opening, store in the refrigerator and consume within 24 hours. Store in a dry place at a temperature of 0-25°C.Nutritional values
| Energy value | 278kJ/65kcal |
| Fats | 0.08g |
| of which saturated fatty acids | 0.03g |
| Carbohydrates | 15.73g |
| of which sugars | 13.80g |
| Fiber | 1.80 |
| Protein | 0.48g |
| Salt | 0.00g |
Additional parameters
| Category: | Food and nutrition |
|---|---|
| Weight: | 0.2 kg |
| EAN: | 8592809003631 |
Organic
Side dish pear, banana, gooseberry - bag 110 g BIO RUDOLFS
Dočasně nedostupné
1,56 €
Organic
Side dish with oatmeal, pear, blueberry - pouch 110 g BIO RUDOLFS
Skladem (expedice 1-5 dní)
1,56 €
Organic
BIOTR4260133232587
Organic
Side dish apple, banana, plum, cookies - bag 110 g BIO RUDOLFS
Skladem (expedice 1-5 dní)
1,56 €
Organic
Side dish apple, banana, strawberry, cream - bag 110 g BIO RUDOLFS
Skladem (expedice 1-5 dní)
1,56 €
Organic
Side dish with oatmeal, mango, passion fruit - pouch 110 g BIO RUDOLFS
Dočasně nedostupné
1,56 €
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
