Banana protein shake - Semix 30g
Related products
Cereální srdíčka s medem a skořicí - NordCrunch 150g
Skladem (expedice 1-5 dní)
2,80 €
Product detailed description
Protein shake is a refreshing drink with a high protein content that will help your muscles regenerate. It is therefore ideal to consume it during or after sports. However, it is also suitable for consumption outside of sports, as a protein supplement. The bag contains 17 g of protein = high-quality whey protein concentrate. It has a low content of saturated fatty acids. The shake contains 5% dried banana. Instructions for use: Pour the contents of the bag into 300 ml of water or milk, mix or blend thoroughly.Nutritional values
| Energy value | 1570kJ/370kcal |
| Fats | 2.80g |
| of which saturated fatty acids | 0.70g |
| Carbohydrates | 33.00g |
| of which sugars | 18.00g |
| Fiber | |
| Protein | 55.00g |
| Salt | 0.76g |
Additional parameters
| Category: | Plant-based and organic foods |
|---|---|
| Weight: | 0.1 kg |
| EAN: | 8594019387907 |
Organic
Dennree Walnut Nougat Cream 13% Nuts 400g Organic
Skladem (expedice 1-5 dní)
5,78 €
Peppermint chewing gum without aspartame - Hugo 1000g
Skladem (expedice 1-5 dní)
45,93 €
KOPIKO Coffee candy 175g
The average product rating is 4,4 out of 5 stars.
Skladem
3,38 €
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
