Dried plums - 5 Kg
Related products
Mix jablečné křížaly a sušené hrušky - Bioprodukt 25g
Skladem (expedice 1-5 dní)
1,48 €
Product detailed description
Prunes are even more effective at relieving constipation than psyllium, another laxative. As a great source of antioxidants, prunes lower “bad” LDL cholesterol and help prevent heart disease and cancer. They are also rich in boron, which may help fight osteoporosis.Nutritional values
| Energy value | 1006kJ/240kcal |
| Fats | 0.38g |
| of which saturated fatty acids | 0g |
| Carbohydrates | 53.44g |
| of which sugars | 0g |
| Fiber | |
| Protein | 2.18g |
| Salt | <0.01g |
Additional parameters
| Category: | Gastro and large packages of medicinal berries and fruits |
|---|---|
| Weight: | 5 kg |
| EAN: | 8595617906750 |
Organic
Organic pumpkin seeds organic*non-organic 2.5 kg
Skladem (expedice 1-5 dní)
35,69 €
Dried apricots, unsulphured, no added sugar - 5 Kg
Skladem (expedice 1-5 dní)
138,09 €
Organic
Organic cranberries with apple juice organic*non-organic 2.5 kg
Skladem (expedice 1-5 dní)
58,69 €
FREEFREE
Dried unsulphured mango without added sugar - 5 Kg
Skladem (expedice 1-5 dní)
106,25 €
Organic
Organic dried white mulberry organic*non-organic 2 kg
Skladem (expedice 1-5 dní)
27,45 €
FREEFREE
Dried unsulphured melon without added sugar - 5 Kg
Skladem (expedice 1-5 dní)
103,57 €
FREEFREE
Pineapple pieces, dried, unsulphured, no added sugar - 5 Kg
Skladem (expedice 1-5 dní)
90,50 €
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
