Fine oat flakes with sprouts England - 5 Kg
Product detailed description
Oatmeal is easily digestible and known for its soluble fiber content, which regulates cholesterol and blood glucose. Therefore, it is often the basis of athletes' nutrition. Oatmeal helps to lower blood pressure.Nutritional values
| Energy value | 1545kJ/366kcal |
| Fats | 8.40g |
| of which saturated fatty acids | 1.30g |
| Carbohydrates | 56.10g |
| of which sugars | 1.00g |
| Fiber | 9.10g |
| Protein | 12.10g |
| Salt | <0.01g |
Additional parameters
| Category: | Gastro and large packages of flakes, porridge and muesli |
|---|---|
| Weight: | 5 kg |
| EAN: | 8595617903490 |
Tip
Whole Oatmeal with Germs England - 5 Kg
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Skladem (expedice 1-5 dní)
8,63 €
Whole oats with sprouts gluten-free England - 5 Kg
Skladem (expedice 1-5 dní)
15,81 €
Fine oat flakes with sprouts gluten-free England - 5 Kg
Skladem (expedice 1-5 dní)
15,81 €
Chestnut porridge - gluten-free instant porridge - 5 Kg
Skladem (expedice 1-5 dní)
54,33 €
Tip
Organic
Organic oatmeal gluten-free large organic*non-organic 2.5 kg
Skladem (expedice 1-5 dní)
12,67 €
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
