Fine oat flakes with sprouts gluten-free England - 5 Kg
Product detailed description
Oatmeal is easily digestible and known for its content of easily soluble fiber, which regulates cholesterol and glucose in the blood. Therefore, it often forms the basis of the nutrition of athletes, especially weightlifters. Oatmeal helps to lower blood pressure.Nutritional values
| Energy value | 1545kJ/367kcal |
| Fats | 6.20g |
| of which saturated fatty acids | 1.00g |
| Carbohydrates | 60.50g |
| of which sugars | 1.20g |
| Fiber | 9.70g |
| Protein | 12.30g |
| Salt | <0.05g |
Additional parameters
| Category: | Gastro and large packages of flakes, porridge and muesli |
|---|---|
| Weight: | 5 kg |
| EAN: | 8595617903513 |
Tip
Whole Oatmeal with Germs England - 5 Kg
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Skladem (expedice 1-5 dní)
8,64 €
Tip
Organic
Organic oatmeal gluten-free large organic*non-organic 2.5 kg
Skladem (expedice 1-5 dní)
12,69 €
Tip
Fine oat flakes with sprouts England - 5 Kg
The average product rating is 3,8 out of 5 stars.
Skladem (expedice 1-5 dní)
8,64 €
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
