Dried unsulphured ginger without added sugar - 5 Kg
Related products
Mix jablečné křížaly a sušené hrušky - Bioprodukt 25g
Skladem (expedice 1-5 dní)
1,48 €
Product detailed description
Ginger has antibacterial and anti-inflammatory effects. It helps with stomach and motion sickness. It treats colds and flu. It lowers cholesterol, stimulates blood circulation and supports weight loss.Nutritional values
| Energy value | 1467kJ/350kcal |
| Fats | 0g |
| of which saturated fatty acids | 0g |
| Carbohydrates | 85.00g |
| of which sugars | 62.00g |
| Fiber | |
| Proteins | 0g |
| Salt | <0.01g |
Additional parameters
| Category: | Gastro and large packages of medicinal berries and fruits |
|---|---|
| Weight: | 5 kg |
| EAN: | 8595617903261 |
FREEFREE
Dried papaya, unsulphured, no added sugar - 5 Kg
Skladem (expedice 1-5 dní)
127,37 €
Dried apricots, unsulphured, no added sugar - 5 Kg
Skladem (expedice 1-5 dní)
138,09 €
FREEFREE
Pineapple pieces, dried, unsulphured, no added sugar - 5 Kg
Skladem (expedice 1-5 dní)
90,50 €
Organic
Organic cranberries with apple juice organic*non-organic 2.5 kg
Skladem (expedice 1-5 dní)
58,69 €
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
