Egg protein with garlic - gluten free - Shmaky 100g
Related products
GOUDA flavored slices - 5 slices - VEGAN - Violife 100g
Skladem (expedice 1-5 dní)
2,62 €
Rostlinný Rizz rýs - provensálský - Rýsárna 200g
Skladem (expedice 1-5 dní)
6,48 €
Goat dessert Janínek VANILLA - Sedlák 120g
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
Dočasně nedostupné
1,84 €
Organic
Drink yogurt lassi with strawberry-raspberry puree 250 ml BIO DENNREE
Skladem (expedice 1-5 dní)
1,37 €
Novelty
Organic
Vegan lemon lassi drink 230 ml BIO BIEDERMANN
Skladem (expedice 1-5 dní)
2,25 €
Product detailed description
Heat-treated, vacuum-packed egg product. The product is intended for the preparation of hot and cold dishes. It is suitable for healthy and rational nutrition. It can completely or partially replace meat. It does not contain cholesterol. The released liquid is part of the protective environment and is not a defect in the product. High protein content. Less than 1% fat.Nutritional values
| Energy value | 304kJ/74kcal |
| Fats | 0.30g |
| of which saturated fatty acids | 0.10g |
| Carbohydrates | 1.50g |
| of which sugars | 1.00g |
| Fiber | 3.00g |
| Protein | 12.00g |
| Salt | 1.20g |
Additional parameters
| Category: | Meat alternatives and plant-based sausages |
|---|---|
| Weight: | 0.1 kg |
| EAN: | 8588004533080 |
Tip
Fine sausages - vegetable sausage - Salve Natura 250g
Skladem (expedice 1-5 dní)
2,86 €
Vegetburger vegetable sausage - Salve Natura 320g
Skladem (expedice 1-5 dní)
4,25 €
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
