Fruit jelly candies ORGANIC - YumEarth 50g
Related products
Baked Lentils snack - cheese, herbs, gluten free - Snatt's 85g
Skladem (expedice 1-5 dní)
1,74 €
Organic
Whole grain rice sandwiches made from brown rice, gluten-free, ORGANIC - VEGAN - multigrain - Clearspring 130g
Skladem (expedice 1-5 dní)
1,83 €
Muesli PROTEIN & MAGNESIUM 17% - white chocolate and coconut - Tekmar 200g
Skladem (expedice 1-5 dní)
2,40 €
Púpava-Pandemiška - spelt biscuit with beetroot, dandelion root and apple tree filling - Nature Line 25g
Skladem (expedice 1-5 dní)
0,70 €
Organic
Chocolate Lemon Cheesecake BIO - 40g Vivani
Skladem (expedice 1-5 dní)
1,58 €
Muesli PROTEIN & MAGNESIUM 17% - chocolate and salted caramel - Tekmar 200g
Skladem (expedice 1-5 dní)
3,01 €
Quick gingerbread snack - gluten free - in bitter glaze - Extrudo 24g
Skladem (expedice 1-5 dní)
0,58 €
Product detailed description
mixture of fruit jelly with flavors: strawberry, cherry, peach and banana. This American brand is trying to fight the increasing number of allergies in small and older children. That is why it also supports organizations such as Fare, which is trying to improve the quality of life and health of people with food allergies.Nutritional values
| Energy value | 1393kJ/328kcal |
| Fats | 0.70g |
| of which saturated fatty acids | 0g |
| Carbohydrates | 78.00g |
| of which sugars | 63.00g |
| Fiber | 0g |
| Protein | 0.70g |
| Salt | 0.29g |
Additional parameters
| Category: | Healthy snacking |
|---|---|
| Weight: | 0.1 kg |
| EAN: | 810165010284 |
Apricot tubes with yogurt topping - Trutna 220g
Skladem (expedice 1-5 dní)
12,24 €
Dark chocolate with pecans, pistachios and blueberries - Severka135g
Skladem (expedice 1-5 dní)
6,25 €
Protein bar with chocolate flavor - gluten free - Celita 45g
Skladem (expedice 1-5 dní)
0,69 €
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
